Week 1 – Saturday 18th February
Saturday 18th February – DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
3:00pm | C Croydon Rangers defeat Melbourne Uni Lions | 26-24 |
6:30pm | C South Eastern Predators defeat Northern Raiders | 52-26 |
Saturday 18th February – The Cove: Corio Community Reserve, 20 Hendy Street Corio (enter off Bogong) (Google Map)
1:30pm | C Geelong Buccaneers defeat Western Crusaders | 16-7 |
Bye: Warriors (Colts), All Women’s Teams
Week 2 – Saturday 25th & Sunday 26th February
Saturday 25th February – MacPherson Park Recreation Reserve, 783 Coburns Road Melton (Google maps)
3:00pm | C Geelong Buccaneers vs Croydon Rangers | 20-16 |
6:30pm | W Croydon Rangers defeat Ballarat Kestrels | 52-0 |
Saturday 25th February – The Cove: Corio Community Reserve, 20 Hendy Street Corio (enter off Bogong) (Google Map)
1:30pm | W Monash Warriors defeat Geelong Buccaneers | 12-8 |
Saturday 25th February -DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
3:00pm | C Melbourne Uni Lions defeat Northern Raiders | 40-8 |
6:30pm | W Northern Lady Raiders defeat Pakenham Silverbacks | 28-8 |
Sunday 26th February – Henry Turner Reserve, Maribyrnong Blvd Footscray (Google Map)
10:30am | C South Eastern Predators defeat Monash Warriors | 44-16 |
2:00pm | W Melbourne Uni Chargers defeat Western Crusaders | 13-8 |
Bye: Crusaders (Colts)
Week 3 – Saturday 4th & Sunday 5th March
Saturday 4th March – MacPherson Park Recreation Reserve, 783 Coburns Road Melton (Google maps)
3:00pm | C Melbourne Uni Lions defeat Monash Warriors | 34-20 |
6:30pm | W Croydon Rangers defeat Melbourne Uni Chargers | 38-13 |
Saturday 4th March – DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
3:00pm | C Western Crusaders defeat Northern Raiders | 39-14 |
6:30pm | W Geelong Buccaneers defeat Northern Lady Raiders | 18-14 |
Sunday 5th March – Sydney Pargeter Reserve, Power Road Endeavour Hills (Google Maps)
10:30am | C South Eastern Predators defeat Croydon Rangers | 14-6 |
2:00pm | W Pakenham Silverbacks defeat Ballarat Kestrels | 8-6 |
Sunday 5th March – Henry Turner Reserve, Maribyrnong Blvd Footscray (Google Map)
1:30pm | W Western Crusaders defeat Monash Warriors | 28-6 |
Bye: Buccaneers (Colts)
Week 4 – Saturday 11th & Sunday 12th March
Saturday 11th March – The Cove: Corio Community Reserve, 20 Hendy Street Corio
(enter off Bogong) (Google Map)
10:30am | C Melbourne Uni Lions defeat Geelong Buccaneers | 36-0 |
2:00pm | W Geelong Buccaneers defeat Ballarat Kestrels | 18-0 |
Saturday 11th March – DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
3:00pm | C Monash Warriors defeat Northern Raiders | TBC |
6:30pm | W Melbourne Uni Chargers defeat Northern Lady Raiders | 20-14 |
Sunday 12th March – Henry Turner Reserve, Maribyrnong Blvd Footscray (Google Map)
10:30am | C Western Crusaders defeat Croydon Rangers | 38-26 |
2:00pm | W Croydon Rangers defeat Western Crusaders | 26-8 |
Sunday 12th March -Sydney Pargeter Reserve, Power Road Endeavour Hills (Google Maps)
6:30pm | W Pakenham Silverbacks defeat Monash Warriors | 6-0 |
Bye: Predators (Colts)
Week 5 – Saturday 18th & Sunday 19th March
Saturday 18th March – DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
6:30pm | C Geelong Buccaneers defeat Northern Raiders | 48-30 |
Sunday 19th March – Namatjira Reserve, Newport Road South Clayton
10:30am | C Monash Warriors defeat Croydon Rangers | 30-26 |
2:00pm | C South Eastern Predators defeat Western Crusaders | 23-7 |
Bye: Lions (Colts), All women’s teams
Week 6 – Saturday 25th & Sunday 26th March
Saturday 25th March – Namatjira Reserve, Newport Road South Clayton
1:30pm | C South Eastern Predators vs Geelong Buccaneers |
Saturday 25th March – MacPherson Park Recreation Reserve, 783 Coburns Road Melton (Google maps)
3:00pm | W Melbourne Uni Chargers vs Geelong Buccaneers | |
6:30pm | W Ballarat Kestrels vs Monash Warriors |
Saturday 25th March – Sydney Pargeter Reserve, Power Road Endeavour Hills (Google Maps)
3:00pm | C Melbourne Uni Lions vs Croydon Rangers | |
6:30pm | W Pakenham Silverbacks vs Croydon Rangers |
Sunday 26th March – Henry Turner Reserve, Maribyrnong Blvd Footscray (Google Map)
10:30am | W Western Crusaders vs Northern Lady Raiders | |
2:00pm | C Western Crusaders vs Monash Warriors |
Bye: Raiders (Colts)
Week 7 – Saturday 1st & Sunday 2nd April
Saturday 1st April – Namatjira Reserve, Newport Road South Clayton
10:30am | W Pakenham Silverbacks vs Melbourne Uni Chargers | |
2:00pm | C South Eastern Predators vs Melbourne Uni Lions |
Saturday 1st April – MacPherson Park Recreation Reserve, 783 Coburns Road Melton (Google maps)
3:00pm | W Ballarat Kestrels vs Northern Lady Raiders |
Saturday 1st April – DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
3:00pm | W Monash Warriors vs Croydon Rangers | |
6:30pm | C Northern Raiders vs Croydon Rangers |
Sunday 2nd April – Henry Turner Reserve, Maribyrnong Blvd Footscray (Google Map)
10:30am | W Western Crusaders vs Geelong Buccaneers | |
2:00pm | C Western Crusaders vs Geelong Buccaneers |
Bye: Warriors (Colts)
Week 8 – Saturday 8th April
Saturday 8th April – DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
3:00pm | C South Eastern Predators vs Geelong Buccaneers | |
6:30pm | C Northern Raiders vs Monash Warriors |
Bye: Lions (Colts), Crusaders (Colts), Rangers (Colts), All Women’s teams
Easter 14 – 17 April – League Bye
Week 9 – Saturday 22nd & Sunday 23rd April
Saturday 22nd April – Ballarat (Venue TBC)
3:00pm | W Northern Lady Raiders cs Croydon Rangers | |
6:30pm | W Ballarat Kestrels vs Western Crusaders |
Saturday 22nd April – Sydney Pargeter Reserve, Power Road Endeavour Hills (Google Maps)
3:00pm | C Monash Warriors vs Melbourne Uni Lions | |
6:30pm | W Pakenham Silverbacks vs Geelong Buccaneers |
Sunday 23rd April – Henry Turner Reserve, Maribyrnong Blvd Footscray (Google Map)
10:30am | C Western Crusaders vs Croydon Rangers | |
2:00pm | W Monash Warriors vs Melbourne Uni Chargers |
Bye: Buccaneers (Colts), Raiders (Colts), Predators (Colts)
Week 10 – Saturday 29th & Sunday 30th April
Saturday 29th April – Namatjira Reserve, Newport Road South Clayton
10:30am | C South Eastern Predators vs Northern Raiders | |
2:00pm | W Melbourne Uni Chargers vs Ballarat Kestrels |
Saturday 29th April – The Cove: Corio Community Reserve, 20 Hendy Street Corio (enter off Bogong) (Google Map)
10:30am | C Geelong Buccaneers vs Monash Warriors | |
2:00pm | W Geelong Buccaneers vs Croydon Rangers |
Saturday 29th April – DR Atkinson Reserve, Argyle Street Reservoir
6:30pm | W Northern Lady Raiders vs Monash Warriors |
Sunday 30th April – Sydney Pargeter Reserve, Power Road Endeavour Hills (Google Maps)
10:30am | W Pakenham Silverbacks vs Western Crusaders | |
2:00pm | C Melbourne Uni Lions vs Western Crusaders | |
TBC | JV Junior Varsity Game (11-15 year olds) |
Bye: Rangers (Colts)